Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Sevens 2011
main-2016-62.jpg
  POOL A FINAL
  Shawnigan Lake 43
  West Vancouver 0
     
  Shawnigan Lake 41
  Robert Bateman 7
     
  Robert Bateman 33
  West Vancouver 12
 
  POOL B FINAL
  G.P. Vanier 40
  Semiahmoo 10
     
  G.P. Vanier 29
  Glenlyon Norfolk 12
     
  Semiahmoo 40
  Glenlyon Norfolk 12
. . .
  POOL C FINAL
  Cowichan 20
  St. George's 10
     
  Kelowna 17
  St. George's 15
     
  Cowichan 19
  Kelowna 7
 
  POOL D FINAL
  Earl Marriott 64
  Clarence Fulton 0
     
  Earl Marriott 22
  Argyle 12
     
  Argyle 31
  Clarence Fulton 19
     
  POOL E FINAL
  Oak Bay 32
  Columneetza 0
     
  Oak Bay 32
  Prince of Wales 5
     
  Prince of Wales 34
  Columneetza 7
 
  POOL F FINAL
  Carson Graham 34
  Burnaby North 0
     
  Carson Graham 19
  Sir Charles Tupper 10
     
  Sir Charles Tupper 21
  Burnaby North 5
. . .
  Bowl and Shield Competition FINAL
  Prince of Wales 28
  Columneetza 7
     
  St. George's 38
  Robert Bateman 7
     
  Shield Semi Finals FINAL
  Robert Bateman 29
  Columneetza 5
     
  Glenlyon Norfolk 10
  Burnaby North 7
 
  Bowl and Shield Competition FINAL
  Semiahmoo 38
  Burnaby North 7
     
  Kelowna 26
  Glenlyon Norfolk 0
     
  Shield Championship FINAL
  Robert Bateman 30
  Glenlyon Norfolk 10
. . .
  Bowl Semi Finals FINAL
  St. George's 18
  Prince of Wales 0
     
  Kelowna 19
  Semiahmoo 0
 
  Bowl Championship FINAL
  St. George's 22
  Kelowna 12

 

. . .
  Cup and Plate Competition FINAL
  Shawnigan Lake 36
  Argyle 12
     
  Oak Bay 19
  Earl Marriott 12
     
  Plate Semi Finals FINAL
  Earl Marriott 26
  Argyle 7
     
  Cowichan 24
  Sir Charles Tupper 0
 
  Cup and Plate Competition FINAL
  G.P. Vanier 17
  Sir Charles Tupper 5
     
  Carson Graham 12
  Cowichan 0
     
  Plate Championship FINAL
  Earl Marriott 17
  Cowichan 14

 

. . .
  Cup Semi Finals FINAL
  Shawnigan Lake 31
  Oak Bay 17
     
  G.P. Vanier 17
  Carson Graham 5
 
  Cup Championship - Bronze Medal FINAL
  Oak Bay 24
  Carson Graham 5

   
  Cup Championship - Gold & Silver FINAL
  Shawnigan Lake 31
  G.P. Vanier 5

Most Sportsmanlike Team (Peter Clarke Trophy): Argyle