Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Resources

Sevens
icon twitter
bcssru 2019 top
main-2018-50.jpg
HTML clipboard

Date

Home

Scr.

Away

Scr.

Venue

Details

Week 1

 

 

 

 

 

Mar 5

Abbotsford Collegiate

22

Sardis

24

Abbotsford Collegiate

AAA Tier 1 East Div.

Mar 5

W.J. Mouat

43

Rick Hansen

29

W.J. Mouat

Moved to April:

Mar 5

Yale

19

Port Moody

17

Yale

AAA Tier 1 East Div.

Week 2

 

 

 

 

 

Mar 12

South Delta

13

Earl Marriott

7

South Delta

AAA Tier 1 West Div.

Mar 12

Fleetwood Park

10

Elgin Park

17

Fleetwood Park

AAA Tier 1 West Div.

Mar 12

Semiahmoo

21

Terry Fox

38

Semiahmoo

AAA Tier 1 West Div.

Week 3

 

 

 

 

 

Mar 26

Abbotsford Collegiate

0

Robert Bateman

64

Abbotsford Collegiate

AAA Tier 1 East Div.

Mar 26

Rick Hansen

15

Port Moody

24

Rick Hansen

AAA Tier 1 East Div.

Mar 26

W.J. Mouat

54

Yale

15

W.J. Mouat

AAA Tier 1 East Div.

Mar 26

Gleneagle

31

Terry Fox

59

Gleneagle

Game moved to April

Mar 26

Fleetwood Park

0

Earl Marriott

65

Fleetwood Park

AAA Tier 1 West Div.

Mar 26

Semiahmoo

22

Elgin Park

22

Semiahmoo

AAA Tier 1 West Div.

Mar 26

Clayton Heights

29

Sullivan Heights

19

Clayton Heights

AA Tier 1

Mar 26

Aldergrove Community

17

Heritage Park

19

Aldergrove Community

AA Tier 1

Mar 26

G.W. Graham

26

Southridge

17

G.W. Graham

AA Tier 1

Week 4

 

 

 

 

 

Apr 2

Robert Bateman

48

Sardis

48

Robert Bateman

AAA Tier 1 East Div.

Apr 2

Rick Hansen

37

Yale

0

Rick Hansen

AAA Tier 1 East Div.

Apr 2

Port Moody

15

W.J. Mouat

7

Port Moody

AAA Tier 1 East Div.

Apr 2

Gleneagle

12

South Delta

34

Gleneagle

AAA Tier 1 West Div.

Apr 2

Earl Marriott

40

Elgin Park

5

Earl Marriott

AAA Tier 1 West Div.

Apr 2

Fleetwood Park

5

Semiahmoo

21

Fleetwood Park

AAA Tier 1 West Div.

Apr 2

Heritage Park

36

G.W. Graham

21

Heritage Park

AA Tier 1

Apr 2

Sullivan Heights

12

Aldergrove Community

34

Sullivan Heights

AA Tier 1

Apr 2

Southridge

8

Clayton Heights

29

Southridge

AA Tier 1

Apr 2

Maple Ridge

22

Chilliwack

15


AAA/AAA Tier 2

Apr 2

South Delta

24

Queen Elizabeth

0


AAA/AAA Tier 2

Apr 2

Delview

32

Enver Creek

5


AA/AAA Tier 2

Apr 2

Seaquam

24

North Delta

5


AAA/AA Tier 2

Week 5

 

 

 

 

 

Apr 7

Rick Hansen

54

Abbotsford Collegiate

12

Rick Hansen

AAA Tier 1 East Div.

Apr 7

Sardis

10

Port Moody

48

Sardis

AAA Tier 1 East Div.

Apr 7

W.J. Mouat

38

Robert Bateman

26

W.J. Mouat

AAA Tier 1 East Div.

Apr 7

Semiahmoo

41

Gleneagles

5

Semiahmoo

AAA Tier 1 West Div.

Apr 7

Elgin Park

7

South Delta

30

Elgin Park

AAA Tier 1 West Div.

Apr 7

Terry Fox

21

Fleetwood Park

19

Terry Fox

AAA Tier 1 West Div.

Apr 9

Port Moody

5

Abbotsford Collegiate

54

Port Moody

AAA Tier 1 East Div.

Apr 9

Robert Bateman

22

Yale

22

Robert Bateman

AAA Tier 1 East Div.

Apr 9

Sardis

20

W.J. Mouat

59

Sardis

AAA Tier 1 East Div.

Apr 9

South Delta

27

Semiahmoo

0

South Delta

AAA Tier 1 West Div.

Apr 9

Earl Marriott

74

Gleneagle

5

Earl Marriott

AAA Tier 1 West Div.

Apr 9

Elgin Park

29

Terry Fox

12

Elgin Park

AAA Tier 1 West Div.

Apr 9

Southridge

16

Aldergrove Community

43

Southridge

AA Tier 1

Apr 9

Clayton Heights

45

G.W. Graham

0

Clayton Heights

AA Tier 1

Apr 9

Heritage Park

35

Sullivan Heights

21

Heritage Park

AA Tier 1

Apr 9

Garibaldi

7

Maple Ridge

22


AA/AA Tier 2

Apr 9

Guildford Park

3

South Delta

24


AA/AAA Tier 2

Apr 9

Delview

17

Seaquam

0


AA/AAA Tier 2

Apr 9

North Delta

0

Enver Creek

27


AA/AAA Tier 2

Apr 9

Chilliwack

5

Charles Best

36


AAA/AAA Tier 2

Week 6

 

 

 

 

 

Apr 16

Port Moody

21

Robert Bateman

54

Port Moody

AAA Tier 1 East Div.

Apr 16

Yale

27

Abbotsford Collegiate

10

Yale

AAA Tier 1 East Div.

Apr 16

Sardis

14

Rick Hansen

60

Rick Hansen

AAA Tier 1 East Div.

Apr 16

Elgin Park

27

Gleneagle

14

Elgin Park

AAA Tier 1 West Div.

Apr 16

Terry Fox

10

Earl Marriott

57

Terry Fox

AAA Tier 1 West Div.

Apr 16

South Delta

36

Fleetwood Park

5

South Delta

AAA Tier 1 West Div.

Apr 16

G.W. Graham

24

Sullivan Heights

5

G.W. Graham

AA Tier 1

Apr 16

Heritage Park

24

Southridge

0

Heritage Park

AA Tier 1

Apr 16

Aldergrove Community

12

Clayton Heights

24

Aldergrove Community

AA Tier 1

Apr 16

Kwantlen Park

0

Garibaldi

41


AAA/AAA Tier 2

Apr 16

Seaquam


Queen Elizabeth



AAA/AAA Tier 2

Apr 16

North Delta

5

Guildford Park

17


AA/AA Tier 2

Apr 16

South Delta

17

Delview

15


AAA/AA Tier 2

Week 7

 

 

 

 

 

Apr 21

Clayton Heights

12

Heritage Park

22

Clayton Heights

AA Tier 1

Apr 21

Sullivan Heights

5

Southridge

19

Sullivan Heights

AA Tier 1

Apr 21

G.W. Graham

10

Aldergrove Community

20

G.W. Graham

AA Tier 1

Apr 23

Abbotsford Collegiate

22

W.J. Mouat

43

Abbotsford Collegiate

AAA Tier 1 East Div.

Apr 23

Yale

53

Sardis

0

Yale

AAA Tier 1 East Div.

Apr 23

Robert Bateman

22

Rick Hansen

17

Robert Bateman

AAA Tier 1 East Div.

Apr 23

Terry Fox

24

South Delta

17

Terry Fox

AAA Tier 1 West Div.

Apr 23

Gleneagle

36

Fleetwood Park

61

Gleneagle

AAA Tier 1 West Div.

Apr 23

Earl Marriott

54

Semiahmoo

0

Earl Marriott

AAA Tier 1 West Div.

Apr 23

Guildford Park

13

Seaquam

26


AAA/AA Tier 2

Apr 23

Enver Creek

0

South Delta

34


AAA/AAA Tier 2

Apr 23

Delview

41

Queen Elizabeth

8


AA/AAA Tier 2

Apr 23

Riverside

63

Kwantlen Park

5


AAA/AAA Tier 2

Apr 23

Lord Tweedsmuir

19

Maple Ridge

12


AAA/AAA Tier 2

Apr 23

Garibaldi

0

Charles Best

21


AAA/AA Tier 2

Week 8





 

Apr 30

Terry Fox

48

Sardis

10


Round One

Apr 30

Elgin Park

22

Rick Hansen

17


Round One

Apr 30

Port Moody

38

Fleetwood Park

5


Round One

Apr 30

Yale

30

Semiahmoo

12


Round One

Apr 30

Riverside

24

Maple Ridge

22


AA/AAA Tier 2 League

Apr 30

Kwantlen Park


Chilliwack



AA/AAA Tier 2 League

Apr 30

Charles Best

14

Lord Tweedsmuir

13


AAA Tier 1 East 4th vs West 5th

Apr 30

Queen Elizabeth

35

Enver Creek

17


AA/AAA Tier 2 League

Apr 30

Delview

31

Guildford Park

12


AAA/AAA Tier 2 League

Week 9





 

May 5

Seaquam

12

South Delta

0


AA/AAA Tier 2

May 5

Charles Best

43

Maple Ridge

20


AA/AAA Tier 2

May 5

Lord Tweedsmuir

17

Riverside

0


AA/AAA Tier 2

AAA Quarter-Finals



May 5

W.J. Mouat

17

Elgin Park

12


AAA Tier 1  #1

May 5

Earl Marriott

39

Port Moody

0


AAA Tier 1  #2

May 5

Robert Bateman

52

Terry Fox

5


AAA Tier 1  #3

May 5

South Delta

41

Yale

10


AAA Tier 1  #4

AAA Semi-Finals



May 7

W.J. Mouat

10

Earl Marriott

54

W.J. Mouat

AAA Tier 1

May 7

South Delta

15

Robert Bateman

20

South Delta

AAA Tier 1

May 7

Elgin Park

12

Port Moody

15

Elgin Park

AAA Tier 1

May 7

Terry Fox

38

Yale

26

South Delta

AAA Tier 1

May 7

Heritage Park

34

Southridge

5

Heritage Park

AA Tier 1

May 7

Clayton Heights

22

Aldergrove Community

12

Clayton Heights

AA Tier 1

May 7

G.W. Graham

10

Sullivan Heights

20

G.W. Graham

AA Tier 1

Week 10






 

May 12

Terry Fox

5

Port Moody

26

Terry Fox

Game 13: AAA FV #5

AAA Finals



May 14

Earl Marriott

41

Robert Bateman

10

Earl Marriott

AAA Tier 1 FV Final

May 14

South Delta

22

Mouat

19

South Delta

AAA Tier 1 3rd - 4th

May 14

Terry Fox

20

Handsworth

10

South Delta

AAA Tier 1 Half Berth

AA Finals



May 14

Heritage Park

13

Clayton Heights

10

Bayside RFC (west)

AA Tier 1 Final

May 14

Aldergrove Community

24

Southridge

5

Aldergrove Community

AA Tier 1 3rd - 4th

May 14

G.W. Graham

17

Sir Charles Tupper

24

Bayside RFC (east)

AA Tier 1 Half Berth