Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

2016 Season Schedules
main-2017-17.jpg
Date Home Score
Away Score Venue
Monday March 7 Robert Bateman 38 Abbotsford Senior 29 Robert Bateman
Thursday March 31 Abbotsford Senior 53 DW Poppy 10 Abbotsford Senior
Thursday March 31 Langley Secondary 24 Brookswood 0 Langley Secondary
Tuesday April 5 GW Graham 21 Robert Bateman 10 GW Graham
Tuesday April 5 Langley Secondary 33 DW Poppy 23 Langley Secondary
Thursday April 7 DW Poppy
5*
Brookswood 0 DW Poppy  *- default win
Thursday April 7 Southridge 18 GW Graham 20 Southridge Secondary
Tuesday April 12 Robert Bateman 5* Brookswood 0 Robert Bateman *- default win
Thursday April 14 GW Graham 22 DW Poppy 3 GW Graham
Thursday April 14 Southridge 15 Langley Secondary 45 Southridge Secondary
Tuesday April 19 Abbotsford Senior 24 Langley Secondary 55 Abbotsford Senior
Tuesday April 19 DW Poppy 5* Southridge 0 DW Poppy *- default win
Tuesday April 19 GW Graham 5* Brookswood 0 GW Graham *- default win

Friday     April 23

Southridge Secondary 24 Abbotsford Senior 33 Southridge Secondary
Friday    April 23 Glenlyon Norfolk 60 DW Poppy 12 Southridge Secondary
(Cross Regional Game) 1pm
Friday    April 23 Robert Bateman 0 Rockridge 61 Swanguard Stadium
(Cross Regional Game) 3pm
Tuesday April 26 Brookswood  10 Southridge 34 Brookswood Secondary
Tuesday April 26 GW Graham 30 Abbotsford Senior 19 GW Graham
Tuesday April 26 Langley Secondary 22 Robert Bateman 10 Langley Secondary
Thursday April 28 Southridge 33 Robert Bateman 44 Southridge Secondary
Tuesday May 3 Brookswood 0 Abbotsford Senior 5* Brookswood Secondary  *- Brookswood forfiet
Tuesday May 3 Langley Secondary 28 GW Graham 14 Langley Secondary
Tuesday May 3 Robert Bateman 15 DW Poppy 20 Robert Bateman
Friday    May 6 DW Poppy 21 Sutherland Secondary 36 DW Poppy (Cross Regional Game) 4pm

Friday    May 6

R.A. McMath 7 Abbotsford Senior 43  
Saturday May 7 Glenlyon Norfolk 24  Southridge     28 Shawigan Lake Secondary (Cross Regional Game) 12:30pm
Tuesday May 10

Robert Bateman

(FV Playoffs 4)

 26

DW Poppy

(FV Playoffs 5)

24  Robert Bateman
Tuesday May 10

Abbotsford Senior

(FV Playoffs 3)

 44

Southridge Secondary

(FV Playoffs 6)

21  Abbotsford Senior
Thursday May 12

Langley Secondary

(FV Playoffs 1)

43  Robert Bateman  18 Langley Secondary
Thursday May 12

GW Graham

(FV Playoffs 2)

26  Abbotsford Senior 28  GW Graham

Tuesday

May 17

DW Poppy 20  Southridge Secondary 43  DW Poppy (Fraser Valley 5th/6th Place game)
Tuesday May 17 GW Graham 33  Robert Bateman GW Graham (Fraser Valley 3rd/4th Place game)
       
Thursday May 19 Langley Secondary 37  Abbotsford Secondary  17

Rotary Stadium- 2:30pm Kickoff

Fraser Valley Championship Game