Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Provincials 2012
main-2016-79.jpg

  2012 Program for AA & AAA Finals with team rosters

AAA - Day One FINAL   AAA - Day One FINAL
1 Shawnigan Lake 69   2 Oak Bay 41
16 West Vancouver 0   15 Claremont 5
             
3 Carson Graham 52   4 St. George's 82
14 Argyle 5   13 Semiahmoo 5
             
5 Earl Marriott 54   6 Robert Bateman 15
12 Cowichan 0   11 Handsworth 17
             
7 St. Michaels University 24   8 Yale 19
10 G.P. Vanier 19   9 Lord Byng 21
             
AAA - Day Two FINAL   AAA - Day Two FINAL
West Vancouver 28   Robert Bateman 41
Yale 5   Argyle 11
             
Cowichan 24   G.P. Vanier 47
Semiahmoo 17   Claremont 0
Quarter Finals FINAL   Quarter Finals FINAL
Shawnigan Lake 60   St. Michaels University 29
Lord Byng 0   Oak Bay 24
             
Carson Graham 36   St. George's 17
Handsworth 24   Earl Marriott 10
             
AAA - Day Three FINAL   AAA - Day Three FINAL
Argyle 3   Yale 33
Claremont 0   Semiahmoo 14
             
Robert Bateman 27   West Vancouver 22
G.P. Vanier 8   Cowichan 19
             
Oak Bay 22   Earl Marriott 36
Handsworth 3   Lord Byng 0
Semi Finals FINAL   Semi Finals FINAL
Shawnigan Lake 33   Carson Graham 44
St. George's 13   St. Michaels University 13
             
AAA - Day Four     Most Sportsmanlike Team Award:
Handsworth

Commissioner’s XV

Geremy Alvardo - Robert Bateman
Neil Courtney - Handsworth
Akash Deo - Yale
Lynden Duncan - Earl Marriott
Connor Hamilton - St. George's
Danny Hamstra - Shawnigan Lake
Peter Harrison - St. Michaels University
Dylan Kiselbach - Semiahmoo
Kieren Lauridsen - Cowichan
Ryan Mills - Lord Byng
Thomas Mirmotahari - Oak Bay
Mackenzie Nicol - Argyle
Lachlan Polson - Claremont
Zack Smith - Carson Graham
Jack Trembath - West Vancouver
Connor Willis - G.P. Vanier
 
15th / 16th Place FINAL  
Semiahmoo 39  
Claremont 16  
13th / 14th Place FINAL  
Yale 61  
Argyle 3  
11th / 12th Place FINAL  
G.P. Vanier 76  
Cowichan 15  
9th / 10th Place FINAL  
Robert Bateman 27  
West Vancouver 15  
7th / 8th Place FINAL  
Handsworth 21  
Lord Byng 12  
5th / 6th Place FINAL  
Oak Bay 17  
Earl Marriott 15  
Bronze Medal Game FINAL  
St. George's 22  
St. Michaels University 5  
Championship Final FINAL  
Shawnigan Lake 22  
Carson Graham 5  
             
AA - Day One FINAL   AA - Day One FINAL
1 Collingwood  53   2 Brentwood College 81
16 Caledonia 6   15 Esquimalt 0
             
3 Rockridge   46   4 Glenlyon Norfolk 15
14 Alpha 19   13 Ladysmith 10
             
5 Hugh McRoberts 24   6 Okanagan Mission 14
12 Vernon 12   11 Windsor 5
             
7 L.V. Rogers 7   8 Mulgrave 39
10 Southridge 28   9 Kelowna Christian 12
             
AA - Day Two FINAL   AA - Day Two FINAL
Kelowna Christian 39   L.V. Rogers 12
Caledonia 0   Esquimalt 5
             
Windsor 27   Ladysmith 25
Alpha 0   Vernon 7
Quarter Finals FINAL   Quarter Finals FINAL
Collingwood 29   Brentwood College 49
Mulgrave 15   Southridge 5
             
Rockridge 36   Glenlyon Norfolk 31
Okanagan Mission 22   Hugh McRoberts 29
             
AA - Day Three FINAL   AA - Day Three FINAL
Alpha 17   Vernon 15
Esquimalt 5   Caledonia 0
             
Windsor 38   Ladysmith 20
L.V. Rogers 0   Kelowna Christian 10
             
Okanagan Mission 10   Hugh McRoberts 27
Southridge 5   Mulgrave 5
Semi Finals FINAL   Semi Finals FINAL
Collingwood 23   Brentwood College  
Glenlyon Norfolk 8   Rockridge  
             
AA - Day Four     Most Sportsmanlike Team Award:
Collingwood

Commissioner’s XV

Andrew Barr - Okanagan Mission
Eric Bleim - Mulgrave
Jahno Dewit - Caledonia
Keegan Fletcher - Alpha
Fergus Hall - Glenlyon Norfolk
Michael Harvey - Rockridge
Nick Hetherington - Windsor
Kerton Hubner - Vernon
Gregg Kam - Hugh McRoberts
Jack Lock - L.V. Rogers
Mitch McKenize - Collingwood
Adam McQueen - Brentwood College
Ben Severide - Southridge

 

15th / 16th Place FINAL  
Esquimalt 32  
Caledonia 5  
13th / 14th Place FINAL  
Alpha 8  
Vernon 0  
11th / 12th Place FINAL  
Kelowna Christian 24  
L.V. Rogers 5  
9th / 10th Place FINAL  
Windsor 22  
Ladysmith 3  
7th / 8th Place FINAL  
Mulgrave 38  
Southridge 10  
5th / 6th Place FINAL  
Okanagan Mission 21  
Hugh McRoberts 7  
Bronze Medal Game FINAL  
Rockridge   29  
Glenlyon Norfolk 21  
Championship Final FINAL  
Brentwood College 14  
Collingwood  7