Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Provincials 2010
main-2016-21.jpg

HTML clipboard

AAA - Day One FINAL   AAA - Day One FINAL
1 Shawnigan Lake 84   2 Carson Graham 32
16 Cowichan 0   15 Rick Hansen 6
           
3 St. George's 64   4 Oak Bay 45
14 W.J. Mouat 0   13 Vancouver College 5
             
5 Earl Marriott 14   6 G.P Vanier 34
12 Kelowna 15   11 Handsworth 8
             
7 Yale 10   8 Argyle 8
10 St. Michaels University 7   9 Robert Bateman 24
             
AAA - Day Two FINAL   AAA - Day Two FINAL
Argyle 22   St. Michaels University 43
Cowichan 14   Rick Hansen 7
             
Handsworth 29   Earl Marriott 10
W.J. Mouat 17   Vancouver College 8
Quarter Finals FINAL   Quarter Finals FINAL
Shawnigan Lake 46   Carson Graham 8
Robert Bateman 10   Yale 6
             
Oak Bay 34   St. George's 18
Kelowna 0   G.P Vanier 0
             
AAA - Day Three FINAL   AAA - Day Three FINAL
W.J. Mouat 46   Cowichan 26
Rick Hansen 5   Vancouver College 12
           
St. Michaels University 24   Earl Marriott 22
Handsworth 10   Argyle 19
           
G.P Vanier 10   Kelowna 28
Yale 7   Robert Bateman 26
Semi Finals FINAL   Semi Finals FINAL
St. George's 15   Shawnigan Lake 34
Carson Graham 10   Oak Bay 10
             
AAA - Day Four     Most Sportsmanlike Team Award: Handsworth

Commissioner’s XV

Argyle – Scott Barker
Carson Graham – James Finlay
Cowichan – Brandon Parkes-Glass
Earl Marriott – Steve Bouchard
G.P. Vanier – Blake Van Hennygen
Handsworth – Mitch Barnett
Kelowna – Jayce Hewko
Oak Bay – Sam Tibbets
Rick Hansen – Mark McCutcheon
Robert Bateman – Dilpreet Chahal
Shawnigan Lake – Lucien Nel
St. Michaels University – Marc van der Wal
St. George’s – Alex Chang
Vancouver College - Brandon Rasman
W.J. Mouat – Patrick Shields
Yale – Jared Johnston
 
15th / 16th Place FINAL  
Vancouver College 36  
Rick Hansen 10  
13th / 14th Place FINAL  
W.J. Mouat 19  
Cowichan 17  
11th / 12th Place FINAL  
Handsworth 24  
Argyle 13  
9th / 10th Place FINAL  
St. Michaels University 36  
Earl Marriott 15  
7th / 8th Place FINAL  
Robert Bateman 18  
Yale 11  
5th / 6th Place FINAL  
G.P Vanier 10  
Kelowna 7  
Bronze Medal Game FINAL  
Oak Bay 8  
Carson Graham 5  
Championship Final FINAL  
Shawnigan Lake 24  
St. George's 16  
             
AA - Day One FINAL   AA - Day One FINAL
1 Rockridge 48   2 Brentwood College 5
16 Smithers 3   15 Glenlyon Norfolk 17
             
3 Hugh McRoberts 41   4 Ladysmith 25
14 L.V. Rogers 14   13 Sir Charles Tupper 15
             
5 Sentinel 24   6 Aldergrove Community 5
12 Norkam 10   11 Kelowna Christian 3
             
7 Collingwood 25   8 Southridge 22
10 Heritage Park 0   9 Clarence Fulton 15
             
AA - Day Two FINAL   AA - Day Two FINAL
Brentwood College 21   Sir Charles Tupper 22
Heritage Park 7   Norkam 8
           
Kelowna Christian 38   Smithers 19
L.V. Rogers 14   Clarence Fulton 10
Quarter Finals FINAL   Quarter Finals FINAL
Collingwood 8   Sentinel 26
Glenlyon Norfolk 5   Ladysmith 10
           
Rockridge 57   Hugh McRoberts 14
Southridge 0   Aldergrove Community 3
             
AA - Day Three FINAL   AA - Day Three FINAL
Heritage Park 15   Norkam 13
L.V. Rogers 14   Clarence Fulton 0
           
Kelowna Christian 27   Sir Charles Tupper 36
Brentwood College 22   Smithers 14
           
Glenlyon Norfolk 13   Ladysmith 10
Aldergrove Community 10   Southridge 10
Semi Finals FINAL   Semi Finals FINAL
Collingwood 22   Rockridge 15
Hugh McRoberts 0   Sentinel 10
             
AA - Day Four     Most Sportsmanlike Team Award: Norkam

Commissioner’s XV

Aldergrove Community – Ago Fzanza
Brentwood College – Wes Desjardin
Clarence Fulton – Jesse Lockhead
Collingwood – John Kardos
Glenlyon Norfolk – Brendan Kelliher
Heritage Park – Brad Lavasseur
Hugh McRoberts – Adam Webster
Kelowna Christian – Ricky Schouten
L.V. Rogers – Colin Robinson
Ladysmith – Doug Fraser
Norkam – Ses Edwards
Rockridge – Paul Irving
Sentinel – Connor Llewellyn
Sir Charles Tupper – Morris Espiritu
Smithers – Reon Fraser
Southridge – Nic Powella
 
15th / 16th Place FINAL  
Clarence Fulton 32  
L.V. Rogers 0  
13th / 14th Place FINAL  
Heritage Park 15  
Norkam 14  
11th / 12th Place FINAL  
Brentwood College 34  
Smithers 0  
9th / 10th Place FINAL  
Kelowna Christian 21  
Sir Charles Tupper 10  
7th / 8th Place FINAL  
Aldergrove Community 20  
Southridge 12  
5th / 6th Place FINAL  
Glenlyon Norfolk 34  
Ladysmith 12  
Bronze Medal Game FINAL  
Sentinel 22  
Hugh McRoberts 19  
Championship Final FINAL  
Rockridge 36  
Collingwood 27