Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

2016 Season Articles
main-2017-38.jpg

Printer Friendly Cross Zone Stadium Series Schedule (pdf format)

Lower Mainland Stadium Series

Friday April 22nd & Saturday April 23rd

AAA Division

Date Teams  Venue Time
Friday April 22 5 Yale (FV) vs 16 Oak Bay (VI)  Swangard Stadium  5:00 PM
Friday April 22 36 Earl Marriott (FV) vs 7 Handsworth (LM)   Swangard Stadium  7:00 PM
Friday April 22 27 West Vancouver (LM) vs 7 Kelowna (OK)   Klahanie #1  4:00 PM
Friday April 22 6 G.P. Vanier (VI) vs 36 Elgin Park (FV)  Klahanie #2  4:00 PM
Friday April 22 14 Argyle (LM) vs 5 Cowichan (VI)  Klahanie #1  5:30 PM
Friday April 22 0 Prince of Wales (LM) vs 31 Claremont (VI)  Klahanie #2  5:30 PM
Saturday April 23 31 Lord Tweedsmuir (FV) vs 22 Lord Byng (LM)  St. George's 11:30 AM
Saturday April 23 48 Shawnigan Lake (VI) vs 5 Carson Graham (LM)  St. George's  1:00 PM
Saturday April 23 25  St. George's (LM) vs  8 St. Michael's University (VI)  St. George's  2:30 PM

AA Division

Date  Teams  Venue  Time
Friday April 22 Sutherland (LM) vs G.W. Graham (FV) - Cancelled  Mountainside School  4:00 PM
Saturday April 23 36 Collingwood (LM) vs 19 Brentwood (VI)  Swangard Stadium  5:00 PM
Saturday April 23 0 Robert Bateman (FV) vs 61 Rockridge (LM)  Swangard Stadium  7:00 PM
Saturday April 23 60 Glenlyon Norfolk (VI) vs 12 D.W. Poppy (FV)  Southridge  1:00 PM
Saturday April 23 33 Abbotsford (FV) vs 24 Southridge (FV)  Southridge  3:00 PM

 

Vancouver Island & Fraser Valley Stadium Series        

Friday May 6th & Saturday May 7th

AAA Division

Date  Teams  Venue  Time
Friday May 6 9 Kelowna (OK) vs 21 Handsworth (LM)  Kelowna Secondary  3:00 PM
Friday May 6 25 St. George's (LM) vs 22 Oak Bay (VI)  UVIC  6:00 PM
Friday May 6 36 Yale (FV) vs 24 Carson Graham (LM)  Rotary Stadium  2:00 PM
Friday May 6 50 W.J. Mouat (FV) vs 3 Prince of Wales (LM)  Rotary Stadium  3:15 PM
Friday May 6 0 Elgin Park (FV) vs 5 West Vancouver (LM) - Elgin Forfeit  Rotary Stadium  4:30 PM
Saturday May 7 22 Lord Byng (LM) vs 36 Claremont (VI)  Shawnigan Lake  2:00 PM
Saturday May 7 50 Lord Tweedsmiur (FV) vs 0 Cowichan (VI)  Shawnigan Lake  2:00 AM
Saturday May 7 57 Shawnigan Lake (VI) vs 8 Earl Marriott (FV)  Shawnigan Lake  3:30 PM
Saturday May 7 5 G.P. Vanier (VI) vs 0 Argyle (LM) - Argyle Forfeit  Shawnigan Lake  3:30 PM

AA Division

Date Teams Venue Time
Friday May 6 43 Abbotsford Senior (FV) vs 7 R.A. McMath (LM)  R.A. McMath  4:00 PM
Friday May 6 36 St. Michael's University (VI) vs 5 Collingwood (LM)  UVIC  4:30 PM
Friday May 6 36 Sutherland (LM) vs 21 D.W. Poppy (FV)  D.W. Poppy  4:00 PM
Saturday May 7 24 Glenlyon Norfolk (VI) vs 28 Southridge (FV)  Shawnigan Lake  12:30 PM
Saturday May 7 5 Brentwood (VI) vs 29 Rockridge (LM)  Shawnigan Lake  12:30 PM